Ero sivun ”Oljysuositukset” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 12: | Rivi 12: | ||
! Perä (LSD) | ! Perä (LSD) | ||
|- | |- | ||
|Mitsubishi | |||
|jotai litkuu | |||
|75w-200 | |||
|75w-200 | |||
|75w-200 | |||
|75w-200 LS | |||
|- | |||
|Mobil | |Mobil | ||
|Mobil 1 5W-50 (Rally Formula), Mobil Super 3000 X1 5W-40 | |Mobil 1 5W-50 (Rally Formula), Mobil Super 3000 X1 5W-40 |
Versio 26. maaliskuuta 2010 kello 17.55
Otsikko
Carisma
Colt
Galant
Galant 88-92 2.0 GL / GLSi/ GTi / Dynamic-4 / VR-4 Köyhän hukkapätkän edition
Valmistaja | Moottori | Vaihteisto | Kulmavaihde | Perä | Perä (LSD) |
---|---|---|---|---|---|
Mitsubishi | jotai litkuu | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 LS |
Mobil | Mobil 1 5W-50 (Rally Formula), Mobil Super 3000 X1 5W-40 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 LS |
Shell | Helix Ultra 5W-40, Helix Plus S 5W-40 | Getriebeöl EP 75W-90 | Getriebeöl EP 75W-90 | Spirax AX 80W-90 | Spirax A 90 LS |
Castrol | 0w-60 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 LS |
Tilavuudet | 4 / 4.3 l | 2.3 l | 0.6 l | 0.7 l | 0.7 l |
Välimalli
Valmistaja | Moottori | Vaihteisto | Kulmavaihde | Perä | Perä (LSD) |
---|---|---|---|---|---|
Mobil | 0w-60 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 LS |
Shell | Helix Ultra 5W-40 | Getriebeöl EP 75W-90 | Getriebeöl EP 75W-90 | Spirax AX 80W-90 | Spirax A 90 LS |
Castrol | 0w-60 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 LS |
Tilavuudet | 4 / 4.3 l | 2.3 l | 0.6 l | 0.7 l | 0.7 l |
Galant VR4 muoviedition
Valmistaja | Moottori | Vaihteisto | Kulmavaihde | Perä | Perä (AYC) |
---|---|---|---|---|---|
Mobil | 0w-60 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 LS |
Shell | Helix Ultra 5W-40 | Getriebeöl EP 75W-90 | Getriebeöl EP 75W-90 | Spirax AX 80W-90 | Spirax A 90 LS |
Castrol | 0w-60 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 LS |
Tilavuudet | 4 / 4.3 l | 2.3 l | 0.6 l | 0.7 l | 0.7 l |
Lancer
Evo
Valmistaja | Moottori | Vaihteisto | Kulmavaihde | Perä | Perä (LSD) |
---|---|---|---|---|---|
Mobil | 0w-60 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 LS |
Shell | Helix Ultra 5W-40 | Getriebeöl EP 75W-90 | Getriebeöl EP 75W-90 | Spirax AX 80W-90 | Spirax A 90 LS |
Castrol | 0w-60 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 | 75w-200 LS |
Tilavuudet | 4 / 4.3 l | 2.3 l | 0.6 l | 0.7 l | 0.7 l |